5 prostych i sprawdzonych sposobów na relaks

5 prostych i sprawdzonych sposobów na relaks

Nie każdy z nas jest mistrzem w byciu zrelaksowanym. Ba! Sposób, w jaki żyjemy bardzo często od samego rana narzuca na nas szaleńcze tempo i utrudnia doznanie przyjemnego odprężenia. Jak więc, nie zmieniając zbyt wiele w swoim codziennym życiu, poczuć relaks?

  1. Muzyka – muzyka ma tą cudowną właściwość, że może być tłem do wielu czynności dnia powszedniego. Może towarzyszyć nam w czasie jazdy samochodem, przy gotowaniu bądź w czasie kąpieli. Słuchanie muzyki aktywizuje CAŁY mózg. Postaraj się jednak posłuchać muzyki ŚWIADOMIE.Na przykład: zanim ruszysz w drogę włącz wcześniej przygotowany ulubiony utwór muzyczny. Usiądź wygodnie w fotelu. Zamknij  oczy. Skoncentruj swoją uwagę na ścieżce dźwiękowej. Poczuj rytm i wibracje. Daj sobie 3 minuty na obcowanie z tym doświadczeniem.
  2. Wstań 10 minut wcześniej – i wykorzystaj ten czas na coś co sprawia Ci radość. Może chwila jogi, głębokich oddechów albo kąpiel zamiast szybkiego prysznica. Masz 10 minut tylko dla swojej przyjemności!Ważna uwaga! Ten punkt tyczy się tylko tych osób, które sypiają więcej niż 6 godzin na dobę. Jeśli sypiasz krócej zastanów się nad tym jak zaplanować dzień w ten sposób, by móc się porządnie wyspać. Zmęczonym ludziom jest zdecydowanie trudniej się zrelaksować.
  3. Zamiast przeglądania facebooka, poczytaj książkę – w ten sposób odpoczną Twoje oczy. Co więcej, dzięki oderwaniu myśli od własnej sytuacji i sytuacji znajomych doświadczysz przyjemnego wyłączenia z rzeczywistości. Kolejnym plusem jest fakt, że gdy czytamy rozwijamy się i czujemy, że stajemy się lepsi a to z kolei sprawia, że łatwiej nam osiągać cele, np. ćwiczyć relaks.
  4. DIY do it yourself – wiesz czemu właśnie teraz, w czasach gdy właściwie wszystko można kupić w sklepie wielką popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju tutoriale, porady i DIY? Robienie rzeczy własnoręcznie przynosi nam ulgę! Na poziomie mózgowym, poprzez zaangażowanie się w czynność, która wymaga pewnej sprawności manualnej i twórczości wyrównuje się praca naszych półkul mózgowych, czyli prawa i lewa strona mózgu jest poddana podobnej stymulacji. I właściwie nie jest ważne co robimy! Czy to jest zbijanie z desek nowej skrzynki na kwiatki czy dzierganie na drutach nowego szalika – o ile wykorzystujemy nasze ręce i mamy wizję tego, co tworzymy dzięki takiej pracy relaksujemy się.
  5. Shake your body – czyli wytrząsanie się. Widziałeś kiedyś psa, który wybiegł z jeziora i intensywnie się otrząsa chcąc pozbyć się wody ze swojej sierści? A może sam, kiedy siedzisz przed telewizorem intensywnie potrząsasz nogą? To pierwotny sposób na pozbycie się stresu z ciała! Podobnie jak pies gubi wodę z futra tak my poprzez intensywne ruchy i drgania rozładowujemy napięcie nerwowe. Jeśli więc ruszasz nogą bądź ręką dla poczucia odprężenia to jest to ok, rób tak dalej, a jeszcze lepiej w ciągu dnia chwilę potańcz bądź poruszaj się.

DROBNA UWAGA NA KONIEC:

Jeśli korzystasz z Bloglovin’ od teraz możesz znaleźć najnowsze aktualizacje i moje teksty również na tym portalu:
<a href=”http://www.bloglovin.com/blog/17988173/?claim=wgcrhgbsw6m”>Wystarczy, że klikniesz tutaj i dodasz mnie do obserwowanych autorów na Bloglovin</a>

[DISPLAY_ULTIMATE_PLUS]

Comments

comments

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts

X