„no dobra, zróbmy im niespodziankę i pojedźmy do Legolandu”.
Ogólnie rzecz biorąc o Legolandzie wiedziałam niewiele. Właściwie tylko tyle ile napisał w swoim wpisie Blog Ojciec i to, co podpowiedzieliście mi na FB i Instagramie. Zaczęłam więc szybkie poszukiwania i kalkulacje.
POLICZ ILE TO BĘDZIE KOSZTOWAĆ
- aktualne ceny wejściówek do Legolandu w Nimeczech znajdziesz tutaj: legoland.de
- aktualne ceny wejściówek do Legolandu w Danii znajdziesz tutaj: legoland.dk
Są też serwisy, które sprzedają bilety do parków rozrywki. Zwykle mają ciekawe promocje, zwłaszcza jeśli zamawiasz bilet z wyprzedzeniem.
NA ILE CZASU JECHAĆ DO LEGOLANDU W DANI
GDZIE NOCOWAĆ
Ważna uwaga odnośnie Campingów: dla nas był to pierwszy tego typu nocleg i nie wiedzieliśmy, że w Skandynawii, ale ponoć też w reszcie Europy, wymagana jest Karta Campingowa. Kartę taką można zamówić przez internet lub wykupić podczas pobytu na Campingu. Opłata za jej wyrobienie to niecałe 20euro. W ramach karty wszystkie osoby zameldowane na Campingu otrzymują ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Wyrabia się jedną kartę na jeden domek/namiot.
CO ZE SOBĄ ZABRAĆ
- chleb – 15 DKK
- 10 jajek – 20 DKK
- czekolada – 15 DKK
- butelka wody – 8 DKK
- olej – 12 DKK
Gdybym decydowała się na podróż samolotem wtedy pewnie szukałabym noclegu z opcją wyżywienia. Jedzenie w samym Legolandzie jest bardzo drogie, więc na czas pobytu w parku warto zabrać ze sobą kanapki bądź inny prowiant, jednak po tylu kilometrach zwiedzania nawet moje niejadki rzuciły się z apetytem na ciepłe jedzenie na Campingu.