Mam partnera… na niby

mam partnera

Mam partnera… na niby

Męczy Cię bycie singlem i stałe pytania dlaczego jesteś sam? Chciałbyś aby wszyscy dali Ci święty spokój? Może jesteś nawet gotowy nagiąć rzeczywistość i powiedzieć bliskim, że spotykasz się z kimś wyjątkowym?

Teraz możesz to zrobić profesjonalnie i wiarygodnie. Kłamać znaczy się.

Oto powstał pierwszy w sieci portal oferujący usługi “niewidzialnego chłopaka/dziewczyny”. Tenże chłopak/dziewczyna aż tak bardzo “niewidzialny” nie jest. Cała usługa pomyślana jest w taki sposób, aby Twoi znajomi i bliscy mogli uwierzyć, że naprawdę z kimś romansujesz. Oznacza to, że będziesz mógł prowadzić rozmowy smsowe ze swoim wybrankiem/wybranką w czasie rzeczywistym, będziesz otrzymywać zdjęcia tej osoby (selfie), będziesz miał historię poznania tej osoby oraz wspólne z nią/nim zainteresowania…

Kłamstwo idealne.

Dostawca usługi zapewnia, że jest ona skierowana do osób, które mają trudność z poznawaniem nowych ludzi i utrzymywaniem znajomości. Twierdzi, że dzięki czatom i sms’om użytkownik doświadczy “bycia w związku”, a tym samym stanie się odważniejszy do nawiązywania realnych interakcji.

Przez chwilę nawet zastanawiałam się czy w to wierzę i czy rzeczywiście takie działanie może mieć sens. Szybko jednak przypomniałam sobie podstawową prawdę – na kłamstwie nie da się budować. W ujęciu terapeutycznym podobne metody być może miałyby rację bytu, ale ich wprowadzenie nie wymagałoby oszukiwania najbliższych czy nawet samego siebie.

Natomiast sam fakt pojawienia się takiego serwisu sprawia, że moje myśli biegną w stronę antropologii kultury. Jestem bowiem bardzo ciekawa co właśnie antropolodzy i socjolodzy mogliby nam powiedzieć o tym zjawisku. Dla mnie ta usługa pokazuje jednoznacznie jak bardzo się zagubiliśmy, jak nie potrafimy budować relacji, jak trudno jest nam wchodzić w związki i je utrzymywać. Z drugiej strony jest wyraźnym znakiem, że pomimo całej informatyzacji ciągle pragniemy być z kimś, nawet jeśli ten ktoś jest obecny w naszym życiu jedynie jako zdjęcie i krótka wiadomość tekstowa na telefonie.

* portal, o którym mowa znajduje się pod adresem www.invisiblegirlfriend.com; w tej chwili świadczy usługi jedynie na rynku amerykańskim

Comments

comments

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts

X