O Matko Święta!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Miałam dzisiaj napisać i wrzucić tekst o wypaleniu u mamy… I jestem tak wypalona, że nie zdążyłam 😂 . Zapytał mnie ktoś na Stories jak to jest pracować i opiekować się dziećmi. No więc właśnie tak to jest: z wielu rzeczy się rezygnuje. Czasem rezygnuje się z samej siebie… I nie chcę tutaj niczego oceniać, wartościować. Po prostu tak jest. Przyjmuję to, że czasem nie ogarniam. Że czasem biegam po nocach. Że mimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie czegoś zrobić. . To budzi wiele emocji… W zależności od tego na ile aktualnie czuję się OK to różnie na te emocje reaguję. Czasem złością, czasem zmartwieniem a czasem spokojem i akceptacją. . Czasem ktoś powie “ale przecież najważniejsza rzecz to budować relacje z dzieckiem” i czasem bliskie to mojemu sercu, a czasem bardzo dalekie… . Pozostawiam sobie prawo i przestrzeń do tej elastyczności. Do tego żeby nie oceniać samej siebie zbyt surowo. Żeby obserwować i doświadczać siebie bardziej. Z łagodnością. Z empatią. Ze zrozumieniem. . To tak obszerny temat, że aż brakuje mi słów. Po prostu wiedz, że nie jesteś sama 💛 macierzyństwo izoluje na wiele różnych sposobów, ale wiedz, że nie jesteś w tym sama. Wszystkie tego doświadczamy 💛 bezsennych nocy przy dziecku. Oglądania filmów mimo zmęczenia. Powracającej w głowie melodyjki z kreskówki. Wyrzutów sumienia że krzyknęłam. Fal obezwładniającej miłości, gdy patrzysz na te małe stópki… . Jeśli znasz to zostaw przynajmniej serduszko w komentarzu 💛 daj znać innym, że nie są same.

Post udostępniony przez Karolina Piotrowska (@mamaseksuolog)

Karolina Piotrowska

Nazywam się Karolina Piotrowska – jestem psycholożką, seksuolożką, psychoterapeutką. Od przeszło 7 lat udzielam wsparcia stacjonarnie i online. Jestem autorką bestsellerowej książki “Rozwój seksualny dzieci” oraz programu “Cud Narodzin – hipnoza do porodu” i wyjątkowej powieści “Błogosławiony Stan Umysłu”. Od lat edukuję – wirtualnie i twarzą w twarz – przyszłe pokolenia specjalistów. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą i spojrzeniem na świat!

Jestem też nauczycielką yogi i terapeutką yogą. Prywatnie mamą dwójki synów, partnerką jednego mężczyzny. Miłośniczką sportów wodnych i projektów w stylu DIY. Od przeszło 15 lat wegetarianka.

Przyjmuję na konsultacjach online poprzez Skype i WhatsUp. Na sesję ze mną możesz umówić się TUTAJ.

X