Pobierz listę badań

Pobierz listę badań do zrobienia przy obniżonym poziomie libido

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

Odkąd prowadzę gabinet spotykam kobiety, którym doskwiera niski poziom libido. Czasem jest to problem bardziej dla ich partnerów, czasem również dla samych kobiet. Zawsze zanim zaczniemy dalszą pracę polecam im wykonać badania!

Odczucie, że nie chce Ci się seksu, że seks jest niepotrzebny lub nieważny może być związane z chorobą ciała. Dlatego warto sprawdzić czy jesteś zdrowa.

Oto prezent ode mnie – lista badań, którą udostępniam moim klientkom w gabinecie. Dostajesz ją ode mnie za darmo! Obiecaj mi tylko, że pójdziesz wykonać testy.

Czy zawsze winna jest choroba ciała?

Nie jest jednak tak, że jeśli choruje ciało, np. mamy do czynienia z zaburzeniami hormonalnymi czy cukrzycą, to nie możemy poza leczeniem farmakologicznym wspierać naszego libido.

Libido jest wielowymiarowe, a to oznacza, że możemy z nim pracować na różne sposoby i niezależnie od tego czy geneza osłabienia libido leży w chorobie ciała, depresji, trudnych doświadczeniach możemy wpływać na pozostałe wymiary naszej seksualności.

Taka forma spojrzenia na libido jest dla wielu osób uwalniająca – pozwalam bowiem na zobaczenie światełka w tunelu i doświadczenie nadziei oraz przyjemności. Możemy połączyć się z naszym libido nawet jeśli ciało doświadcza trudności.

Po co więc robić badania ciała kiedy mam osłabione libido?

To ważne aby poznać stan swojego organizmu. Twoje ciało to Twój dom. Twoja świątynia. Twój prawdziwy przyjaciel. Aby okazać mu szacunek, pokazać samej sobie, że jest ważne i wartościowe należy o nie zadbać. Regularne kontrole lekarskie to sposób na okazanie samej sobie tej czułości i troski, której często poszukujemy u innych. To też wspaniały start to ponownego łączenia się ze swoją seksualnością!

X