Podcast 002. Konflikty i kłótnie w związku

Podcast 002. Konflikty i kłótnie w związku

W tym odcinku podcastu opowiem Ci o tym jakie konflikty i kłótnie zdarzają się w większości związków. Jako czynna zawodowo psycholożka-seksuolożka spotykam się w gabinecie lub poprzez skype z ludźmi, którzy doświadczają różnorakich trudności. Przez moich 5 lat praktyki zawodowej zaobserwowałam, że większość konfliktów dotyczy czterech głównych tematów.

Obszary te, to według moich spostrzeżeń:

  • porządki – chociaż, jak pokazuje praktyka w tym punkcie często mieści się znacznie więcej niż utrzymanie fizycznego ładu w domu. Niejednokrotnie to zbiorcza nazwa na wszelkie kwestie związane z organizacją życia całej rodziny
  • finanse – czyli kto, na co, ile, dlaczego i po co… Wydaje się, że o finansach rozmawia się jeszcze trudniej niż o seksie. Przy tym punkcie zwracam Twoją uwagę ku zaobserwowaniu potrzeby jednej i drugiej strony konfliktu. Zaznaczam tez, że ciągle pokutuje skojarzenie wartości z wartością materialną.
  • wychowanie potomstwa – a w szerszej perspektywie rozmawiamy tutaj o podejściu do życia, wartościach i o tym co chcemy naszym dzieciom przekazać.
  • seks i seksualność – a w tym konflikty o ilość współżycia, jego jakość i możliwość samorozwoju w sferze seksualnej.

W tej audycji opowiadam Ci o tych 4 głównych obszarach konfliktów oraz staram się rzucić nowe światło na to dlaczego właśnie w danym obrębie spory i kłótnie są możliwe. Dodatkowo, opowiadam o tym jak poszerzyć perspektywę (czyli niejako tłumaczę o co w danym spięciu może chodzić) i daję przykłady, jak można wyrażać siebie, by była większa szansa na to, że osoba po drugiej stronie nas usłyszy…

Już za dwa tygodnie odcinek podcastu, w którym będę opowiadać o tym do czego nam pożądanie! Stay tuned 😉

Daj mi znać na ile jasne jest to o czym mówię 🙂 czy ma to dla Ciebie sens?

Comments

comments

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts

X