Psycholog Seksuolog Psychoterapia Online

Karolina Piotrowska

Doświadczona psychoterapeutka, seksuolożka, psycholożka Karolina Piotrowska znana również jako @MamaSeksuolog – autorka książek, wykładowca, nauczycielka yogi – prowadzi konsultacje online przez skype!

Psychoterapia przez internet i sesje konsultacyjne odbywają się po wcześniejszej rezerwacji terminu i wykonaniu przedpłaty.

“Od przeszło 7 lat pracuję jako psycholog. Stale poszerzam moją wiedzę i kompetencję. Gabinet stacjonarny w Szczecinie prowadzę od 2013 roku. Bliskie jest mi podejście do człowieka z akceptacją i bez przemocy, tak więc w mojej pracy korzystam z technik ACT (terapia akceptacji i zaangażowania) oraz NVC (Porozumienie Bez Przemocy) i, posiadającej podobne korzenie, psychoterapii schematów.” – mówi Karolina Piotrowska

Formy pomocy psychologa – sekuolologa – psychoterapeuty online

Do dyspozycji mają Państwo dwie typowo psychoterapeutyczne formy otrzymania pomocy przez internet. Trzecia forma wsparcia to udział w kursie online bądź programie rozwojowym prowadzonym online.  

Do prostych konsultacji, bardzo konkretnych pytań dotyczących specyficznej sytuacji oferujemy konsultacje email z psychologiem, seksuologiem, psychoterapeutą. Przy sprawach bardziej złożonych, przy których czujesz, że specjalista może chcieć o coś dopytać – umów się na konsultację Skype. Możesz też sprawdzić czy problemowi, o którym chcesz porozmawiać nie jest dedykowany jeden z kursów online.

 

Konsultacja / porada email

Konsultacja / porada poprzez email służy do zadania konkretnych pytań. Jest to kontakt ze specjalistą, który pozwala na ustalenie tego w jaki sposób można zająć się konkretnym problemem. 

Konsultacja / porada email

Konsultacja / sesja coachingowa / psychoterapia z użyciem kamerki i komunikatora Skype bądź WhatsUp. Trwa około 50 minut i jest prowadzona dokładnie w taki sam sposób, jakbyś był/a w gabinecie.

Szkolenia i kursy online

Szkolenia online stworzyłam z myślą o problemach rodziców dotyczących dziecięcej seksualności oraz dla dorosłych, którzy chcą lepiej zrozumieć samych siebie i swoją seksualność.

Zarezerwuj konsultacje online z psychologiem - seksuologiem

Prosty system rezerwacji online pozwoli Ci wybrać datę, godzinę oraz opłacić konsultację. Konsultacja trwa zwykle między 45 a 55 minut i jest prowadzona przez skype. Koszt konsultacji indywidualnej to 140zł, partnerskiej 170zł.

Seksuolog online– Karolina Piotrowska, znana również jako MamaSeksuolog udziela konsultacji i prowadzi terapię przez komunikator Skype. 

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa seksuologa przez internet

Każdy człowiek w swoim życiu doświadcza trudności i gorszych momentów. Kiedy jednak czujesz, że stan niepokoju, stresu bądź smutku trwa zbyt długo warto szukać wsparcia. Nie ma zbyt “błahej” sytuacji – jeśli czujesz, że potrzebujesz porozmawiać – umów się na wizytę online!

W czym pomaga psychoterapeuta psycholog seksuolog online

Psychoterapia – konsultacja psychologiczna bądź seksuologiczna online poprzez komunikator Skype to pełnowartościowa forma udzielania pomocy psychologicznej i seksuologicznej. Szczególnie przydatna i pomocna jest osobom, które mieszkają poza dużymi aglomeracjami miejskimi, gdzie dostęp do specjalistów może być utrudniony.

W związku z powyższym w czasie psychoterapii, konsultacji, wizyty przez Skyp można korzystać w bardzo różnorodnych trudnościach.

Terapia psychologiczna i seksuologiczna przez internet pomóc może m.in. w:

 • różnorodnych trudnościach dotyczących życia seksualnego – w tym w braku lub osłabieniu libido, trudności w doświadczaniu przyjemności seksualnej, bolesnym współżyciu, zaburzeniach erekcji a także w różnych problemach seksualnych występujących w związku
 • depresji, zaburzeniach nastroju, poczucie smutku i osamotnienia, braku energii do działania
 • stanach lękowych, atakach paniki, lękach specyficznych (fobie proste) i uogólnionych
 • trudnościach w związkach i relacjach – partnerska psychoterapia online pomaga parom na nowo odnaleźć swoje emocje, wyrażać je w bezpieczny i słyszany dla drugiej osoby sposób. w szczególności sytuacje dotyczące zdrady, niedopasowania seksualnego, braku współżycia, innego spojrzenia na kwestie wychowawcze
 • trudnościach wychowawczych – jako wsparcie rodzicielskie, daje rodzicom narzędzia do wprowadzania zmian w relacje z dziećmi
 • przeżywaniu żałoby i straty
 • emigracji, odnajdowaniu swojego nowego miejsca
 • kryzysach i zakrętach życiowych, kiedy potrzeba wsparcia, zrozumienia i akceptacji
 • specyficzne trudności okresu ciąży i przygotowania do porodu oraz wczesnego macierzyństwa/rodzicielstwa
 • rozwiązywaniu konfliktów – aktualnych i przeszłych, zrozumieniu swojej historii życia i schematów, które rządzą naszymi zachowaniami
 • i wielu innych sytuacjach

Łatwiej będzie wymienić kogo nie obejmujemy wsparciem w ramach psychoterapii online. Trudności związane z przebiegiem choroby afektywnej dwubiegunowej (CHAD), schizofrenii, pracy ze sprawcami przemocy seksualnej, uzależnienie od alkoholu, nasilonych myśli samobójczych. W tych sytuacjach polecamy szukać wsparcia w ramach terapii prowadzonych twarzą w twarz – ze względu na specyfikę pracy terapeutycznej z tymi trudnościami.

Psychoterapia seksuolog psycholog online – pomoc w języku polskim

Z psychologa, seksuologa, psychoterapeuty online korzystają również osoby mieszkające poza granicami Polski, które chcą otrzymać wsparcie w swoim ojczystym języku.

Często właśnie możliwość używania języka macierzystego daje nam poczucie bycia zrozumianym w pełni. Dodatkowo, język jako nośnik kultury, sprawia, że terapeuty, psycholog, seksuolog są w stanie zrozumieć nie tylko przekaz werbalny, ale też drobne niuanse specyficzne dla danego kraju.

Jak pisał Stephen King:

” O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je – słowa powodują, iż rzeczy, które wydawały się nieskończenie wielkie, kiedy były w Twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają się zupełnie zwyczajne. Jednak nie tylko o to chodzi, prawda? Najważniejsze sprawy leżą zbyt blisko najskrytszego miejsca twej duszy, jak drogowskazy do skarbu, który wrogowie chcieliby ci ukraść. Zdobywasz się na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc, co powiedziałeś, albo dlaczego uważałeś to za tak ważne, że prawie płakałeś mówiąc. Myślę, że to jest najgorsze. Kiedy tajemnica pozostaje niewyjawiona nie z braku słuchacza, lecz z braku zrozumienia.”

Karolina Piotrowska – psycholog, seksuolog, psychoterapeuta

Jestem doświadczonym psychologiem po licznych kursach i szkoleniach, aktualnie jestem w procesie certyfikacji psychoterapeutycznej w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od 2013 roku pomagam ludziom z różnymi trudnościami i w różnych momentach życia w odnalezieniu spokoju oraz relaksu. Prowadzę konsultacji online (przez skype) oraz stacjonarne w moim gabinecie w Szczecinie. Najlepiej mówią o skuteczności współpracy ze mną mówią komentarze ludzi, którzy już korzystali z moich usług:

Więcej opinii o mojej pracy możesz znaleźć na stronie ZnanyLekarz.pl, gdzie osoby korzystające z mojego wsparcia zostawiły przez lata mojej pracy kilkadziesiąt komentarzy.

Jak wygląda psychoterapia online

W pracy korzystam z różnorodnych technik, m.in. relaksacji, głębokiej relaksacji, technik oddechowych, coachingu, racjonalnej terapii zachowania oraz z mojej wiedzy z zakresu psychologii, neuropsychologii i seksuologii.

Pierwsza rozmowa ma charakter konsultacyjny i informacyjny. Jeśli masz bardzo konkretny problem w czasie pierwszego spotkania zwykle mogę nakreślić Ci sposób, w jaki powinna wyglądać praca nad danym zagadnieniem.

X