Seks analny w ciąży

Seks analny w ciąży

W komentarzu do jednego z artykułów padło pytanie:

Czy seks analny w ciąży jest bezpieczny?

Tak więc spieszę z garścią przydatnych informacji o analnych pieszczotach w czasie ciąży.

SEKS ANALNY W CIĄŻY

Jeśli lekarz nie zalecił kobiecie wstrzemięźliwości seksualnej to generalnie może ona oddawać się każdemu rodzajowi erotycznej przyjemności, na który aktualnie ma ochotę. Tak więc seks analny w ciąży nie powikłanej i nie zagrożonej jest uznawany za bezpieczny sposób intymnych zbliżeń. Ale jednak są pewne “ale” 😉

Po pierwsze: w ciąży naturalnie wzrasta ryzyko wystąpienia hemoroidów. Jeśli kobieta cierpi z ich powodu lepiej odpuścić sobie analne pieszczoty na czas ciąży. Istnieje bowiem ryzyko uszkodzenia naczynia krwionośnego i utraty sporej ilości krwi, co mogłoby być niebezpieczne dla matki i dziecka.

Po drugie: zaparcia. Spora część kobiet w okolicach 2 trymestru zaczyna odczuwać rosnącego maluszka. Ucisk na jelita i organy wewnętrzne może powodować zaparcia. W takiej sytuacji seks analny nie będzie dla kobiety komfortowy, a dodatkowo może pogłębić problem. Najpierw więc należy zadbać o odpowiednią dietę i upewnić się, że nie występują trudności z wypróżnianiem się. Niektóre kobiety przed seksem analnym lubią wykonać lewatywę – w niepowikłanej ciąży nie powinno to stanowić żadnego kłopotu, ale należy pamiętać, że nie można wykonywać jej zbyt często.

Po trzecie: jeśli występuje przodujące łożysko seks analny jest zabroniony. Czasem, zdarza się, że kobieta słysząc o zakazie zbliżeń ze względu na przodujące łożysko myśli, że seks analny jest pewną opcją – niestety nie.

KILKA ZASAD TEJ ZABAWY

Ponieważ przyświecać będzie Wam naczelna zasada: “bezpieczeństwo ponad wszystko” musicie poznać kilka reguł, które pozwolą Wam czerpać przyjemność z seksu analnego bez obaw.

1. Gra wstępna jest wymagana – chodzi przede wszystkim o pieszczoty okolic odbytu w celu przygotowania go do tego, co zaraz nastąpi. Jest to szczególnie ważne w ciąży, kiedy wszelkie zranienia są potencjalnie niebezpieczne ze względu na ryzyko wystąpienia groźnej dla mamy i dziecka infekcji. Tak więc przed samym seksem należy odpowiednio przygotować odbyt.

2. Lubrykant tak, kremy nie – choć dostępne są pewne kremy znieczulające i rozluźniające stosowane do seksu analnego w czasie ciąży poleca się, aby z nich zrezygnować. Odczucie bolesności, ucisku, napięcia jest bowiem ważnym sygnałem, że dzieje się coś niedobrego. Kobieta powinna czuć dokładnie to, co się dzieje z jej ciałem po to, aby móc zareagować, np. zakończyć stosunek jeśli odczuje dyskomfort. Natomiast nie ma przeciwwskazań do stosowania lubrykantu na bazie wody. Ba, powiedziałabym nawet, że jest on polecany do tej zabawy (choć z drugiej strony w czasie ciąży kobiety mogą mieć na tyle dużo naturalnej wilgoci, że może nie być aż tak potrzebny).

3. Tylko jedna dziurka – w ciąży to szczególnie istotne – nie możecie swobodnie zmieniać miejsca penetracji. Jeśli penis/palec penetrował odbyt to nie należy wkładać go do pochwy (ani ust) bez wcześniejszego dokładnego wymycia. W odbycie żyją bakterie, które mogą prowadzić do infekcji potencjalnie niebezpiecznej dla dziecka. Serio. To ważne, abyście trzymali się “na wodzy” i nie zmieniali techniki bez dokładnego umycia się lub zmiany prezerwatywy.

4. Używajcie prezerwatywy – ciąża już Wam nie grozi, ale choroby przenoszone drogą płciową tak, a seks analny obarczony jest największym ryzykiem ich przekazania. Dlatego dla dobra i zdrowia korzystajcie z prezerwatyw.

Seks analny w ciąży może być dla niektórych kobiet źródłem szczególnie przyjemnych doświadczeniem. Wynika to z tego, że zmienia się ułożenie narządów wewnętrznych oraz ukrwienie genitaliów. Jeśli kobieta jest zdrowa a ciąża niepowikłana nie ma potrzeby, aby odmawiać sobie tej formy zabawy.

Comments

comments

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts

X