Seks w ciąży – czego unikać

Seks w ciąży – czego unikać

Generalnie uważa się, że seks w fizjologicznie przebiegającej ciąży jest zdrowy i bezpieczny dla matki, jak i dla dziecka. Jednak ze względu na to, że jest to jednak wyjątkowy okres w życiu kobiety i troska o zdrowie staje się szczególnie ważna warto wiedzieć, że:

– seks  oralny TAK, ALE – partner musi wykazać się szczególną sprawnością i w miarę możliwości kontrolować swój rytm oddechu. Zakazane jest wszelkie dmuchanie w pochwę!

– seks analny nie jest zakazany, ale… – musisz bardzo, bardzo mocno uważać na swoje bezpieczeństwo. Wraz z rozwojem ciąży Twoje okolice intymne będą coraz bardziej ukrwione i stymulacja różnych ich część może sprawiać Ci przyjemność to jednak seks analny wiąże się z ryzykiem rozprzestrzenienia bakterii w okolice pochwy, a co za tym idzie, z ryzykiem powstania infekcji. Poza tym wiele kobiet w ciąży cierpi ze względu na hemoroidy, które skutecznie uniemożliwiają odbycie stosunku analnego.

– afrodyzjaki inne niż naturalnie dostępne w warzywach i owocach SĄ CI NIEPOTRZEBNE – jeśli nie odczuwasz potrzeby zbliżeń fizycznych masz do tego prawo, nie szukaj szybkiego rozwiązania w afrodyzjakach bądź tabletkach. Lepiej skup się na sobie, dziecku i partnerze. Znajdź czas na budowę bliskości i intymności.

– stanowczo unikaj POZYCJI, w których czujesz dyskomfort – wraz z rozwojem ciąży Twój brzuch będzie coraz większy i coraz bardziej wrażliwy, szukaj odpowiednich dla siebie pozycji, eksperymentuj ale jeśli w jakiejś pozycji poczujesz ból bądź dyskomfort szybko ją zmień.

– chociaż wiele kobiet myśli, że będąc w ciąży antykoncepcja pod postacią prezerwatyw jest im niepotrzebna – to są one w błędzie. Właśnie w okresie ciąży należy pamiętać, aby NIE UNIKAĆ używania prezerwatyw. To właśnie one OCHRONIĄ CIEBIE I DZIECKO przed zarażeniem się infekcją bądź chorobami przenoszonymi drogą płciową. Pamiętaj o ich stosowaniu zwłaszcza w sytuacji, jeśli partner jest chory, nie masz stałego partnera, bądź nie żyjesz w związku monogamicznym.

– jeśli lekarz nie zakazał wam zbliżeń dbaj o to, aby seks był obecny w waszym życiu. Brak seksu może prowadzić do wielu trudnych sytuacji, zaś zaburzenia libido mogą być oznaką innych problemów. Dlatego unikaj dłuższych przerw we współżyciu. Dbaj o to, aby czerpać z seksu, intymności i zbliżeń przyjemność oraz relaks.

Comments

comments

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts

X