Do czego nam pożądanie?

Do czego nam pożądanie?

Tyle się mówi o pożądaniu… że świat na seksie się nie opiera, że są rzeczy ważniejsze w życiu, że bez “tego” można żyć. Więc pozwólcie, że dzisiaj wam opowiem o pożądaniu z szerokiej perspektywy.

Pożądanie, inaczej nazywane głodem seksualnym, libido, popędem to pewna forma instynktu, który pcha nas w stronę specyficznych zachowań.

Pożądanie jest motorem, wewnętrznym motywatorem, siłą napędową. Na pożądanie składają się trzy aspekty:

  • ekspresja: czyli to, co z pożądaniem robię;
  • pragnienia: czyli to, co chciałabym robić – tutaj jest też miejsca dla całej masy nigdy nie ujawnionych pragnień, przekonań, ocen, wpływu społecznego, kulturowego i religijnego;
  • motywacji: czyli komponentu psychicznego

A co się dzieje, kiedy nie ma pożądania?
Do czego pożądanie jest nam właściwie potrzebne?
O tym opowiadam Wam w najnowszym odcinku podcastu 🙂

Podsumowując: do czego nam pożądanie?

Pożądanie nie jest jedynie siłą, która skłania nas do współżycia. Pożądanie, w swoim szerokim aspekcie, to jest siła “ku życiu”, “ku radości”, “ku wolności i wyrażaniu siebie”. Pewna jego część przejawia się jako motywator do zbliżeń, jednak znacząca większość jest naszym wewnętrznym zasobem.

Akademia Seksualnej Mamy

Pamiętaj, że na facebookowym profilu @MamaSeksuolog cyklicznie prowadzone są wyzwania dla kobiet, które chciałyby chcieć większej ilości seksu.

Najbliższa edycja Akademii Seksualnej Mamy rusza 16 czerwca 2020. Będziemy podążały ścieżką w stronę połączenia się z naszym wewnętrznym, seksualnym JA, aby na nowo odkryć pożądanie!

Tutaj możesz pobrać DEMO tego szkolenia, zaś tutaj możesz zarezerwować swoje miejsce. Liczba miejsc na Akademię Seksualnej Mamy jest ściśle ograniczona – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń!

Akademia Seksualnej Mamy

Akademia Seksualnej Mamy to jedynie w Polsce szkolenie online, w czasie którego seksuolożka dzieli się swoją profesjonalną wiedzą o potrzebach, pożądaniu i drodze do zaprzyjaźnienia się ze swoją seksualnością.

Pobierz DEMO tego unikalnego programu już teraz!

Comments

comments

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts

X