Na językach… seks oralny

Na językach… seks oralny

Seks oralny to jeden ze sposobów uprawiania seksu, w którym jeden partner pobudza narządy intymny drugiego za pomocą ust, języka, zębów i gardła.

Pieszczenie ustami genitaliów kobiecych nazywane jest cunnilingus, zaś narządów męskich fellatio.

W mowie potocznej seks oralny nazywany bywa miłością francuską, seksem francuskim (nie mylić z francuskim pocałunkiem), a poszczególne techniki znalazły wiele opisowych nazw, takich jak: robienie loda/laski, obciąganie, robienie minetki, sześć na dziewięć. Za sprawą rozprzestrzeniającej się pornografii w codziennym języku zaczyna się również używać określeń zapożyczonych z ameryki: blowjob, facesitting, go down somebody

SEKS CZY NIE SEKS?

Seks oralny może być jedynie sposobem na zbudowanie erotycznego napięcia i jako taki stanowić element gry wstępnej przed tradycyjnym stosunek bądź może być kompletnym aktem płciowym.

Dostrzegane są jednak konkretne różnice w podejściu do seksu oralnego  w zależności od orientacji seksualnej. Ten rodzaj intymności uprawiany jest przez osoby wszystkich orientacji, jednak co ciekawe w parach heteroseksualnych partnerzy uprawiając seks oralny nadal uważają, że kobieta nie straciła cnoty, podczas gdy w kobiecych parach jednopłciowych seks oralny uznawany jest za pełnoprawny stosunek (a tym samym kobieta przestaje być w jego wyniku dziewicą).

Również Bill Clinton po romansie z Moniką Lewynsky bronił się twierdząć, iż nie uprawiał seksu a dochodziło jedynie do pieszczot oralnych.

OD STRONY PRAWNEJ

Prawo uznaje seks oralny za formę kontaktu płciowego, a tym samym próby zmuszenia kogoś do tej formy aktywności seksualnej są traktowane jako próby zgwałcenia.

PODSTAWOWE ZASADY SEKSU ORALNEGO

Jak w każdej aktywności seksualnej również w seksie oralnym najważniejsza jest nieprzymuszona wola dwojga partnerów. Każdy z partnerów ma prawo w każdej chwili wycofać się z aktu seksualnego. Warto przed samym zbliżeniem porozmawiać o tym na co każdy z partnerów wyraża zgodę (np. pieszczoty tak, wytrysk nie; lizanie łechtaczki ok, ale z zębami ode mnie z daleka itp.)

Jako, że pieszczoty oralne są szczególnie intymne (smak, zapach) dobrze jest przed przystąpieniem do aktu miłosnego zadbać o czystość ciała.

W czasie pieszczot oralnych istnieje możliwość zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową (choć ryzyko jest mniejsze niż w czasie tradycyjnego stosunku bądź seksu analnego), dlatego warto przed przystąpieniem do tej aktywności płciowej wykonać odpowiednie badania krwi i/oraz używać środków antykoncepcyjnych.

KTO i KIEDY TO ROBI

Jak pokazują badania prof. Zbigniewa Izdebskiego w Polsce najwięcej par uprawia miłość francuską w województwie mazowieckim podczas gdy najmniej w województwie podlaskim.

W Stanach Zjednoczonych największym centrum badającym aktywność seksualną społeczeństwa jest The Kinsey Institute. Z opublikowanych przez nich w 2010 roku danych wynika, że wśród mężczyzn od 20 do 49 roku życia od 50 do 74% zaspakajało oralnie swoje partnerki i jednocześnie w tym samym przedziale wiekowym od 62 do 78% otrzymywało ten rodzaj pieszczot od kobiet.

PODSUMOWUJĄC

Seks oralny to wspólna nazwa dla wielu różnorodnych technik pieszczenia partnera przy pomocy ust, języka i zębów. Jak każdy inny rodzaj seksu również w tym ważna jest odpowiednia technika miłosna i wiedza z zakresu anatomii. W pieszczotach francuskich dodatkowo ważnym aspektem może być bliska więź między partnerami, gdyż jest to ten rodzaj zbliżenia, który uchodzi za najbardziej intymne.

W przygotowaniu inne wpisy o seksie oralnym:

historia seksu oralnego
zaskakujące fakty o seksie oralnym
techniki w seksie oralnym
dlaczego partner nie chce seksu oralnego

Comments

comments

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts

X