Czy masz zbyt niskie libido?

Czy masz zbyt niskie libido?

Wiele kobiet słyszy od swoich partnerów/partnerek „chyba coś jest nie tak z Twoim libido” albo „jesteś oziębła”. Niskie libido zwykle bardziej przeszkadza drugiej osobie w związku.

Takie słowa zwykle tylko zaogniają problem.

Naturalne jest, że w ciągu życia poziom popędu seksualnego zmienia się. Nie ma człowieka, który miałby stale taki sam popęd czy ochotę na seks. Jednak prawdą jest też, że zbyt niskie libido może być pierwszym symptomem chorób (np. depresji, cukrzycy, zaburzeń hormonalnych. Dodatkowo, jeśli drugiej osobie w związku wyraźnie brakuje współżycia i intymności zaczynają dokuczać nam problemy partnerskie. A te rozlewają się na wszelkie aspekty naszego życia i wpływają na ogólny poziom zadowolenia i satysfakcji.

Przygotowałam dla Ciebie krótki quiz seksuologiczny, dzięki któremu określisz jaki mniej więcej jest Twój poziom libido w chwili obecnej. Pamiętaj, że jest to tylko psychozabawa, która nie jest diagnozą seksuologiczną. Mam nadzieję, że pomoże Ci podjąć decyzję czy sytuacja jest na tyle poważna, że wymaga podjęcia dalszych konkretnych działa (np. wizyty u seksuologa, sexcoacha, lekarza) czy też wszystko jest w porządku.

Udanej zabawy!

[streamquiz id=”1″]

Tutaj znajdziesz artykuły dotyczące LIBIDO:

Pamiętaj też, że okresowo organizuję internetowe szkolenia „Akademia Seksualnej Mamy„, w których pokazuję sposoby na lepsze poznanie własnej seksualności i zrozumienie swojego libido.

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts