Podcast 004. Komentarz do ustawy zakazującej edukacji seksualnej

Podcast 004. Komentarz do ustawy zakazującej edukacji seksualnej

Obywatelski projekt o szczytnej nazwie „stop pedofilii” trafił pod obrady Sejmu, skąd przeszedł dalej do pracy w komisjach. Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział poparcie dla projektu jako jedyne zmiany zgłaszając zmianę proponowanych w projekcie kar – z 3 lat więzienia na 5.

Gdyby sprawa tyczyła się w rzeczywistości pedofilii zapewne wszyscy wokół przyklasnęliby temu pomysłowi. Problem w tym, że ustawa ta w rzeczywistości doprowadzi do zaniechania jakiejkolwiek edukacji seksualnej.

W dzisiejszym nagraniu opowiadam:

  • o projekcie ustawy oraz jego uzasadnieniu od razu komentując i wytykając jego błędy
  • o tym co się stanie jeśli rzeczywiści ustawa o takiej treści wejdzie w życie
  • o tym z czym do seksuologa przychodzą dzieci, młodzież i rodzice – i jak w świetle takiej ustawy zostaną potraktowani
  • o życiu dziecka i rodzica, którzy są pozbawieni edukacji seksualnej
  • a ostatecznie opowiadam o tym czemu tak naprawdę ma służyć ta ustawa

Zapraszam do odsłuchania:

Pamiętaj! Wyrażone w nagraniach poglądy są osobistymi poglądami autorki, nie mogą być uznawane za poradę czy konsultację specjalistyczną. Każda sytuacja i przypadek życia jest inny a co za tym idzie należy go rozpatrywać indywidualnie w czasie diagnozy, konsultacji bądź terapii.

Posłuchaj też innych podcastów!

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts