Porada od 100-letniej seks-ekspertki

porada seks-ekspertki

Porada od 100-letniej seks-ekspertki

Nie tak dawno temu pisałam o specyficznej usłudze, którą oferuje jeden z amerykańskich portali. Dokładnie chodziło o „wirtualnego chłopaka/wirtualną dziewczynę” – czyli bardzo realnie-wirtualny partner, który udaje, że jest z Tobą w związku poprzez wysyłanie maili, smsów, wiadomości na portalach społecznościowych oraz zdjęć. A wszystko to po to, abyś mógł przećwiczyć swoje zdolności interpersonalne…. Przynajmniej taką wersję podaje portal. Wszyscy bowiem wiemy, że chodzi o to, aby stworzyć namacalne alibi dla osób, które z różnych przyczyn nie chcą bądź nie są w stanie wejść w dojrzały związek.

W tym momencie pominę to, że te oszustwo niestety ma i mieć będzie krótkie nogi oraz spuszczę zasłonę milczenia na psychologiczne (i seksuologiczne) następstwa takiej formy domorosłej terapii… zamiast tego zacytuję fragment bardzo ciekawego wywiadu, który również niedawno ukazał się w Time. Odpowiedzi udziela przeszło 100letnia seks-ekspertka, seksuolożka Shirley Zussman – opowiada o tym jak się zmieniło pojęcie normy, seksualności, jak rozwój świata i technologii wpływa na seks.

W ostatnim pytaniu poproszona o to, by wypowiedziała się na temat telefonów komórkowych mówi:

Jestem w szoku jak posiadanie iphona wpływa na brak połączenia między ludźmi. Teraz jest zdecydowanie mniej rzeczywistego fizycznego kontaktu. Mniej dotyku, mniej rozmów, mniej przytulania, mniej patrzenia. Ludzie czerpią przyjemność z patrzenia na siebie nawzajem. Z uśmiechu, z dotyku. Potrzebujemy dotyku by czuć, że ktoś nas pragnienie i kocha. Tego bardzo brakuje współczesnej generacji. Brakuje patrzenia, dotykania, uśmiechania. Nie rozumiem tego.

Pamiętacie jak na samym początku tego bloga pisałam o problemach z pożądaniem? Oto część odpowiedzi na to dlaczego ten problem dotyka właśnie nasze pokolenie – jesteśmy tak bardzo komputerowi, wirtualni, wielozadaniowi, szybcy i zajęci, że nie mamy czasu na ukradkowe spojrzenia, flirt, przelotny dotyk, zawstydzenie, rumieńce…. na to wszystko, co buduje przyjemne napięcie związane z pożądaniem. My często mamy seksualne potrzeby i napięcie do rozładowania.

*foto from kienyke.com

About Author

Karolina Piotrowska

Pomagam ludziom zrelaksować się i odpocząć. W spokoju zdecydowanie łatwiej jest zauważyć jak wiele mamy powodów do radości i zadowolenia. Z wykształcenia jestem psychologiem, szczególnie interesuje mnie neuropsychologia i seksuologia. Niezwykła więź między umysłem a ciałem oraz naszymi myślami i emocjami. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną!

Related posts